Organizačný poriadok

Stručné informácie

Škola
Naša škola je neplnoorganizovaná s vyučovaním pre I. stupeň ZŠ s kapacitou  54 žiakov. Škola sa nachádza v strede obce, ktorá je situovaná v nádhernom hornatom prostredí. Pozostáva z dvoch budov. Vo väčšej sa nachádza jedna učebňa s kapacitou pre 12 žiakov +IKT vybavenie a zariadenie a druhá učebňa s kapacitou 16 žiakov a  je vybavená interaktívnou tabuľou, zborovňa pre pedagógov a sociálne zariadenia pre žiakov. V menšej budove sa nachádzajú dve učebne s kapacitou pre 16 a 10 žiakov a sociálne zariadenie pre učiteľov. Vybavenie školy didaktickými pomôckami je na výbornej úrovni. Školské ihrisko je v nevyhovujúcom stave. V blízkosti školy sa nachádza multifunkčné ihrisko Ocú, ktoré žiaci našej školy využívajú na športovú a zábavnú činnosť. Nemáme stravovacie zariadenie, preto žiaci pochádzajúci z rodín nachádzajúcich sa v hmotnej núdzi poberajú stravu v podobe stravných balíčkov.
Žiaci
Väčšina žiakov našej školy pochádza zo sociálne znevýhodneného prostredia a všetci žiaci školy majú bydlisko v Šarišskej Porube. V školskom roku 2022/2023 našu školu navštevuje 52 žiakov.

Učitelia
Na škole pracujú štyria triedni učitelia vrátane riaditeľky škol, pedagogický asistent  ( Národný projekt NP POP II) a jeden učiteľ NV . Všetci pedagogickí zamestnanci spĺňajú kvalifikačné predpoklady pre vyučovanie na I. stupni ZŠ a sú kvalitatívne spôsobilí viesť výchovno-vzdelávací proces na škole. Vzhľadom na požiadavky vyplývajúce zo Zákona o výchove a vzdelávaní sa učitelia zúčastňujú ďalšieho vzdelávania okrem iných hlavne pre predmety cudzí jazyk a informatívna výchova.

Zapojenie v projektoch
1. Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ -cieľom národného projektu je implementácia princípov inkluzívneho vzdelávania  v rámci regionálneho školstva. Rezort školstva tak pokračuje v podpore pedagogických asistentov/asistentov učiteľa a inkluzívnych tímov v školách. V aktuálnej situácii, v ktorej sa školy nachádzajú v dôsledku dopadov pandémie, je národný projekt považovaný za významnú súčasť opatrení k opätovnému návratu škôl do štandardného vzdelávacieho režimu.

• Základná škola Šarišská Poruba
    ZŠ Šarišská Poruba, p.č. 67, 082 12